ХМЕЛЬНИЦКИЙ ЦЕНТР РЕСОЦИАЛИЗАЦИИ наркозависимой молодежи

Суббота, 06.06.2020, 03:19

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Реабілітаційна програма центру | Регистрация | Вход

   Реабілітаційна програма центру базується на більш ніж 30-ти річному досвіді роботи польських реабілітаційних центрів «Монар», з якими підтримується тісний зв'язок та обмін пацієнтами. 
      Для участі в програмі ресоціалізації самими головними факторами є:
· Бажання самого клієнта змінити своє життя, щоб успішно реалізуватися в суспільстві;
· Відмова від наркотиків, алкоголю – повна тверезість;
· проходження курсу детоксикації (при необхідності);
· попередня консультація зі спеціалістами центру.
  
   Термін реабілітації розраховується для кожного клієнта індивідуально, виходячи з його проблем та нужд. Конфіденційність особистих таємниць гарантується. Весь терапевтичний процес складається із 3-х етапів. На кожному етапі перед учасником групи висуваються відповідні завдання, при вирішенні яких здійснюється перехід на вищий рівень.
Етапи реабілітації:
- Новачок;
- Домовник;
- Претендент.
Новачок : з моменту прийняття і до 2,5 – 3-х місяців перебування в Центрі. На цьому етапі важливо: - Вироблення мотивації в роботі над собою: - Закріплення почуття безпеки в групі; - Усвідомлення причин, що підштовхнули до наркотику; - Пізнавання та прийняття основних законів та правил, що керують життям Дому; - Встановлення контакту пацієнт – вихователь; - Пробудження рефлексії до своєї залежності. Цей період є глибоко індивідуалізованим, де основним завданням є відношення пацієнт – група та її норми. До новачка призначається опікун (пацієнт з великим стажем перебування), котрий допомагає пізнати існуючі правила та пристосовуватись до нового життя. Новачок позбавлений певних привілеїв по відношенню до людей, що знаходяться на інших етапах. Наприклад: самостійно не залишає Центр, на терапевтичних зібраннях сидить на підлозі, перший місяць не бере участі у голосуванні, носить робочий одяг, по закінченню дня для нього обов’язковий „відбій”. Після місяця перебування новачок може просити права голосу, зняти робочий одяг. Кожне таке прохання про зняття певних обмежень, а також перехід на інший етап лікування супроводжується оцінкою функціонування, що виноситься на форум групи. Оцінка направлена на особливості особистості та її поведінки, що є шкідливими та деструктивними для пацієнта. Для противаги обговорюють і позитивні риси, які варто розвивати та вдосконалювати в подальшій роботі над собою.
Домовник: етап впродовж від 3 - 10 місяців. Він більший за часом і завданнями, що ставляться перед пацієнтом. Зростає відповідальність пацієнта перед групою і на цьому етапі оцінка його діяльності більш жорстка, ніж новачка. В цей період відбувається відновлення контактів із сім’єю, регулювання правових питань, освіти, професійної підготовки.
Претендент: останній етап лікування впродовж 2 – 4-х місяців. На цьому етапі пацієнт готується до виходу із Центра. Стає більш самостійним, шукає можливості працевлаштування, до кінця врегульовує правові питання, відносини із сім’єю та питання освіти. Підходить період повної індивідуалізації програми. Тенденція цього етапу спонукає пацієнта приймати самостійні рішення і нести відповідальність за них, але знаходитись під контролем вихователів. Підведення підсумків лікування відбувається двічі: на зборах вихователів і урочисто на форумі групи. Основна терапевтична робота в цей період зосереджена відносно вихователь – пацієнт, минаючи групу.
   Дуже важливим моментом є постійна занятість клієнтів, яка забезпечується різними формами трудової діяльності та активного здорового відпочинку. Учасники програми живуть за розробленим планом, що встановлюється та приймається групою (принцип самоуправління). Велике значення приділяється культурно-естетичному вихованню та фізичному розвитку молодих людей. Проводяться тематичні вечори, інтелектуальні ігри, дискотеки, організовуються виїзди до кінотеатрів, у філармонію, а також проводяться спортивні змагання з футболу, настільного тенісу, більярду та інших видів спорту. Влітку організовуються виїзди на природу з палатками, що сприяє оздоровленню клієнтів.

Поиск